Lista aktualności Lista aktualności

Niezapomniana wizyta

W dniu 22 maja gościła w naszym nadleśnictwie grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Tur Borówka” z Domu Pomocy Społecznej w Mikołowie - Borowej Wsi.

Stowarzyszenie w porozumieniu z RDLP w Katowicach od 2014 roku realizuje projekt  edukacyjny „Cztery pory roku z lasem” - który jest ważną częścią składową większego przedsięwzięcia pod nazwą „Odkrywamy świat”. Ich realizacja pozwala podopiecznym Ośrodka wyjechać raz na kwartał do jednego z nadleśnictw z terenu RDLP w Katowicach, aby podziwiać las o każdej porze roku, jednocześnie poznając specyfikę pracy leśnika oraz zgłębiać swoją wiedzę z zakresu przyrody i ekologii.

Pomimo „drobnych trudności” nasi goście z pomocą pracowników nadleśnictwa zwiedzili  praktycznie wszystkie pomieszczenia w biurowcu, łącznie z gabinetem nadleśniczego. Największym zainteresowaniem cieszyły się wnętrza zabytkowych piwnic, gdzie mogli obejrzeć ekspozycję historyczno-przyrodniczą oraz wysłuchać ciekawej prelekcji. Kolejnym etapem odwiedzin w Koszęcinie była wizyta w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, gdzie między innymi  „na żywo” obejrzeli warsztaty wokalno-taneczne, jak również podziwiali pałacowe wnętrza.

Zakończenie pobytu w nadleśnictwie zwieńczone zostało plenerowym ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

 

Tekst: JM

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.