Lista aktualności Lista aktualności

Niecodzienne wyróżnienie dla Nadleśnictwa - Skrzydła Św. Rafała Archanioła

30 września br podczas dorocznego Odpustu ku czci Rafała Archanioła - patrona Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach ks. bp Jan Wieczorek z Diecezji Gliwickiej dokonał symbolicznego poświęcenia i zarazem otwarcia wiaty edukacyjnej.

     Obiekt wybudowany w całości z drewna, wyposażony w specjalnej konstrukcji ławostoły przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych oraz instalacje elektryczną może pomieścić ok.45 osób. W zamyśle przeznaczony do realizacji różnego typu zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu dla pacjentów oraz ich opiekunów. Wiata powstała dzięki ofiarności  leśników z RDLP Katowice, a w jej budowę włączyło się aktywnie 8 nadleśnictw: Brynek, Herby, Koszęcin, Kłobuck, Lubliniec, Świerklaniec, Zawadzkie oraz Złoty Potok. 

      W trakcie rodzinnego festynu towarzyszącego uroczystości Odpustowej, po raz pierwszy w 24-letniej historii Ośrodka odbyła się uroczysta Gala  wręczenia Skrzydeł Św. Rafała Archanioła. Wyróżnieniem tym uhonorowano szczególnie zasłużone osoby związane z funkcjonowaniem Ośrodka m.in. jego wieloletniego dyrektora ks.prał. Franciszka Baliona, jak również dobroczyńców. Te unikatowe statuetki za wszechstronne wsparcie i pomoc otrzymało również 8 nadleśnictw z naszej Dyrekcji.

       Należy wspomnieć, iż współpraca z Ośrodkiem zapoczątkowana przez nasze nadleśnictwo w 2003 roku  trwa nadal i przejawia się realizacją cyklicznych projektów o charakterze edukacyjnym, takich jak: Święto Drzewa, Spartakiada Niepełnosprawnych czy pogadanki prelekcje przyrodnicze.

 

Tekst: JM

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.