Lista aktualności Lista aktualności

Modernizacja Roku 2017 – zaszczytne „Wyróżnienie” dla Nadleśnictwa Koszęcin.

24 sierpnia 2018 roku o godzinie 1100 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród finalistom Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2017”.

Do wszystkich finalistów okolicznościowy list, odczytany podczas ceremonii otwarcia skierował Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki, co podkreśla prestiż i rangę  wydarzenia. Uroczystość ta odbywa się corocznie pod patronatem wielu urzędów centralnych, znamienitych instytucji oraz wyższych uczelni, m.in. Ministerstw Infrastruktury i Budownictwa oraz Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, jak również Dyrektora Generalnego LP. Przypomnijmy, iż Konkurs, który ma już 22 - letnią tradycję cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, wykonawców oraz projektantów, o czym świadczyło kilkaset zgłoszeń różnego rodzaju zmodernizowanych obiektów z całej Polski. Zgodnie z Regulaminem Konkursu obiekty zgrupowano i oceniano w 12 różnych kategoriach. Każdy z nich był wizytowany przez Komisję Konkursową, która na miejscu zapoznawała się z wszelkimi szczegółami procesu modernizacji, analizowanymi później w wielu aspektach przez Kapitułę. Budynek nadleśnictwa (biurowiec) zgłoszono w kategorii „Obiekty Zabytkowe”. W finale tej kategorii  znalazło się 5 obiektów z całej Polski, spośród których Kapituła Konkursu przyznała tytuł „Modernizacji Roku 2017” – Pałacowi w Jankowicach, budowli z przełomu XVII i XVIII w. z osiemnastohektarowym parkiem. Modernizacja obejmowała przystosowanie obiektu do pełnienia funkcji szkoły muzycznej, a inwestorem była Gmina Tarnowo Podgórne. Natomiast budynek Nadleśnictwa Koszęcin otrzymał w tej kategorii zaszczytne „Wyróżnienie”, co Kapituła Konkursu w swoim werdykcie uzasadniła następująco  „Za kompleksową modernizację zabytkowego budynku, w którym stworzono nowoczesny obiekt biurowy przyjazny osobom niepełnosprawnym. Poprzez udaną adaptację poddasza i piwnic uzyskano nowe powierzchnie konferencyjne i wystawowe. Realizację tą wyróżniają zastosowane systemy ekologicznego pozyskiwania energii oraz dbałość o substancję zabytkową obiektu np. poprzez zastosowanie specjalnego systemu osuszania murów”. Wyróżnienie otrzymał również główny wykonawca robót budowlanych firma „INTEGRA” Sp. z o.o. z Katowic oraz autor projektu Architektoniczna Firma Autorska ABI Dorota Orłowska z Krakowa.

Ponadto w tej kategorii w „Plebiscycie Modernizacja Roku 2017” zostaliśmy niekwestionowanymi zwycięzcami w internetowym głosowaniu na najbardziej popularne modernizacje w Polsce.

Należy podkreślić, iż dotarcie do finału Konkursu, jak również zdobycie „Wyróżnienia” jest dla Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Koszęcin ogromnym sukcesem.

 

 

Tekst JM

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.