Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs Powożenia Tradycyjnego o Trofeum „Śląska” 2018

W dniach 2-4 sierpnia br. w zespole pałacowo-parkowym miała miejsce IV edycja Międzynarodowego Konkursu Powożenia Tradycyjnego, w którym udział wzięło 27 zaprzęgów z Polski oraz kilku innych krajów Europy.

To barwne wydarzenie, którego jednym ze współorganizatorów było Nadleśnictwo Koszęcin przyciągnęło szerokie rzesze miłośników koni, unikatowych bryczek oraz pięknych i eleganckich historycznych strojów, w jakich zgodnie z regulaminem występowali powożący. Jednym z trudniejszych etapów konkursu był kilkunastokilometrowy cross, po specjalnie w tym celu przygotowanej przez miejscowych leśników trasie, wiodącej przez najpiękniejsze fragmenty koszęcińskich sosnowych lasów.  Podczas 2-dniowej  imprezy goście mogli także zwiedzać stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, jak również degustować wyroby z dziczyzny oraz inne dary lasu w ramach realizacji projektu „Dobre z lasu”. Ciekawym łowieckim akcentem imprezy był także koncert w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich z RDLP Katowice.                                                                  

     Gościem specjalnym tegorocznej edycji Konkursu była znana aktorka teatralna i filmowa Pani Emilia Krakowska, która między innymi spotkała się ze swoimi fanami w Domu Kultury. Natomiast w niedzielne popołudnie zaszczyciła nas swoją obecnością, kiedy w asyście Dyrektora RDLP Katowice Wiesława Kucharskiego oraz Nadleśniczego Adama Chudzika zwiedzała z zaciekawieniem budynek nadleśnictwa. Gospodarze przedstawili historie obiektu, jak również opowiedzieli o ostatnim remoncie, który przywrócił naszej siedzibie dawny blask. Pani Emila była zachwycona prostotą i elegancją  budynku, jak również aranżacją wnętrz, jednak największe wrażenie wywarły na niej odrestaurowane zabytkowe piwnice z ekspozycjami przyrodniczo-historycznymi.

      Należy przypomnieć, iż tegoroczny Konkurs był także elementem lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, czego wyrazem był uroczysty koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” ze znanymi pieśniami patriotycznym.

 

Tekst: JM

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.