Lista aktualności Lista aktualności

Inauguracja obchodów

Ciekawym wydarzeniem okazała się inauguracja obchodów 90 lecia Lasów Państwowych w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK" ...

Ciekawym wydarzeniem okazała się inauguracja obchodów 90 lecia Lasów Państwowych w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Z inicjatywy naszego nadleśnictwa w sobotę 12 kwietnia 2014 roku o godz. 1700 w pawilonie im. Elwiry Kamińskiej sygnałem „Zbiórka" zagranym przez sygnalistów z zespołu „Es-kadra" uroczyście rozpoczęto jubileusz Lasów Państwowych, który połączono z promocją książki „Śląskie Łowy" autorstwa Edwarda Goszyka. Ten zasłużony emerytowany leśnik z 44 letnim stażem - rówieśnik Lasów Państwowych jest pasjonatem i znawcą lokalnej historii oraz leśnictwa. Wiele swoich publikacji, zwłaszcza monografii miejscowości ziemi lublinieckiej poświęcił właśnie tej tematyce. Ponadto jego ciekawe artykuły ukazywały się wielokrotnie w lokalnej oraz leśnej prasie. Uroczystość miała charakter benefisu, a bardzo licznie zgromadzeni goście mogli także wysłuchać solowych występów artystów Zespołu „Śląsk" oraz koncertu „Es-kadry" - reprezentacyjnego zespołu sygnalistów przy RDLP Katowice.

„Śląskie Łowy" to swoista wędrówka po historii myślistwa i łowiectwa na Śląsku, oparta na faktach i zapiskach kronikarskich. Bogato ilustrowana grafikami innego znanego opolskiego leśnika Jarosława Janickiego oraz archiwalnymi fotografiami, ukazującymi nieistniejący już i jakby nieco odległy klimat dawnych lat.

W uznaniu swoich zasług autor został uhonorowany pamiątkową statuetką 90 lecia Lasów Państwowych wręczoną przez Dyrektora RDLP Katowice Kazimierza Szablę oraz Nadleśniczego Krzysztofa Lysika. Ponadto otrzymał również okolicznościową odznakę za zasługi dla łowiectwa w regionie częstochowskim nadaną przez Zarząd Okręgowy PZŁ  w Częstochowie. 

Średnia (0 Głosy)